ДРУЖИНА КЊИГОЉУБАЦА – Бачки Јарак

Драги наши ученици, читаоци!

Позивамо вас да учествујете у формирању дружине која воли читање књига. Да видимо ко ће боље и лепше да представи прочитану књигу! Треба да знате следеће:

1. Прочитај пет (5) књига по сопственом избору (при чему ниједна од пет књига не сме бити лектира) у периоду од 1. јула 2022. до 1. октобра 2022.;

2. Прочитај књиге искључиво из библиотеке „Петар Кочић“ у Бачком Јарку, а то ћеш доказати тако што ћеш са сваке књиге преписати инвентарни број;

3. Купи свеску и исписуј дневник прочитаних књига;

4. Библиотекари ће прегледати свеске и својим потписом потврдити да је пет књига прочитано;

5. Најбољe књигољупце међу вама наградићемо дипломом и књигом, а за све остале учеснике припремили смо дипломе и утешне награде

А категорије су:

• 1. и 2. разред – напиши у свеску наслов и име аутора, затим нацртај нешто у вези са књигом коју си прочитао; – наведи неколико ликова из књиге; – испричај садржај у две до три реченице; – напиши да ли ти се допала књига; – напиши да ли би књигу препоручио другу/другарици да прочита и зашто.

• 3. и 4. разред – напиши наслов и име аутора, а ако желиш нацртај нешто у вези са књигом коју си прочитао; – наведи ликове из књиге; – испричај кратак садржај књиге; – напиши да ли ти се допала књига; – напиши да ли би препоручио књигу другу/другарици да прочита и зашто.

• од 5. до 8. разреда – напиши наслов и име аутора; – наведи ликове из књиге; – испричај кратак садржај књиге; – напиши да ли ти се допала књига; напиши утиске о књизи – напиши да ли би препоручио књигу другу/другарици да прочита и зашто.

Пожурите сви у библиотеку и изаберите своју књигу за читање! ?

СВОЈЕ ДНЕВНИКЕ ПРОЧИТАНИХ КЊИГА ДОСТАВИТЕ У БИБЛИОТЕКУ „ПЕТАР КОЧИЋ“ У БАЧКОМ ЈАРКУ, НОВОСАДСКА 86

Контакт телефон: 021/848-322; имејл: biblioteka.backijarak@gmail.com.

ВестиНајавеНекатегоризовано